DG Fabrica Otomatik Şanzıman servisinde , Honda, Toyota, Mitsubishi ,Nissan marka araçlarınız için CVT şanzıman tamiri yapılmakta, ücretsiz arıza tanısı koyma ve bakım hizmeti verilmektedir. Öncelikle CVT şanzıman hakkında bir ön bilgi verelim.

CVT Otomatik Şanzıman nedir?

CVT şanzıman, sürekli bir dizi etkili dişli oranıyla, sorunsuz bir şekilde değişebilen otomatik bir şanzımandır.

CVT şanzıman bir otomobil kullanırken, aracı hiç vites değiştirmiyormuş gibi hissedebilir ve aslında gerçekten de bunu hiç yapmaz. Çelik kayış tahriki, çelik kasnaklar ve özel elektronikler tarafından yağlanan sofistike elektronik sistemlerle, bu şanzıman, motorun mümkün olan en verimli ve güçlü seviyede, her zaman güç eğrisinin verimli noktasında çalışmasını sağlamak için değişken oranlı mühendislik kullanır.

En yaygın CVT şanzıman kullanan markalar: Honda, Toyota, Mitsubishi, Nissan, Lexus, Chrysler, Mini Cooper, Subaru ve diğer birçok üreticinin daha küçük araçları.

CVT , otomatik ve manuel hangisi daha iyi?

CVT’nin otomatik veya manuel ünitelere göre en büyük avantajı, örneğin bir yokuş yukarı giderken vites değiştirmeden güç sağlayabilmesidir. CVT şanzıman herhangi bir fiziksel vites olmadan çalıştığından, sonsuz sayıda orana sahiptir ve bu da onu yakıt açısından en verimli teknoloji haline getirir.

Şanzıman ile ilgili bir sorun olup olmadığını nasıl anlaşılır ?

  • En yaygın sorunlar yağ bakımı nedeniyle ortaya çıkar. Bu sorunlar şunları içerir:
  • Kirli veya Düşük Seviyede Şanzıman yağı –Şanzıman yağı, önerilen bakım aralığının çok ötesinde kullanılır.
  • Yanlış Yağ Kullanımıı –Yalnızca CVT şanzıman ihtiyaçlarını bilen bir Servise gidin.
  • Aşırı şanzıman Isınması –Tıkalı soğutucular ve / veya eski yağ nedeniyle.
  • Valf Gövdesi aşınması –Yağ bakım eksikliği nedeniyle.
  • Hasarlı İtme Kayışı, Kasnaklar ve Rulmanlar

Yukarıdaki yağlama sorunları bir uyarı Işığı veya motor arıza ışığını aktif hale getirebilir ve bu cvt otomatik şanzıman sorunu olabilir.

CVT Otomatik Şanzıman Tamiri ve bakımı

Bir CVT’nin sağlığını korumak için yapabileceğiniz en önemli şey, şanzıman yağına dikkat etmektir. Araç üreticinizin ne sıklıkta yağ bakımı yapılacağı konusundaki önerilerini dikkate almanızı öneririz. Bu bilgiler, aracınız için en uygun şanzıman yağ tipiyle birlikte kullanım kılavuzunda olacaktır.

DG Fabrica otomatik Şanzıman’da kalifiye ve son derece deneyimli ustalarımız CVT şanzımanların teşhisi ve onarımı konusunda uzmanlaşmıştır. DG Fabrica Otomatik Şanzıman Servisi 5 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir ve her türlü şanzıman, bakım ve zorlu onarımlarda güvenilir bir isimdir. Sorun yaşıyorsanız veya bakım ihtiyacı gerekiyorsa ve bir sorun yaşamadan önce bununla ilgilenmek istiyorsanız, şimdi arayın veya DG Fabrica Otomatik Şanzımana uğrayın.